Druk typograficzny

Druk typograficzny jest bardzo starą techniką odwzorowania obrazu na papierze. Przy użyciu tej metody, ilość farby nanoszonej na papier jest kilkukrotnie większa niż przy użyciu technologii offsetowej. Szczególnie jest to widoczne przy farbach metalizowanych jak złoto i srebro. Daje to efekt dobrego nasycenia i wyrazistości. Poza tym technika typograficzna pozwala na tłoczenie obrazu wklęsłego lub wypukłego na papierach gładkich i fakturowanych.

Do jego wykonania wykorzystane są specjalne metalowe matryce, które przenoszą farbę na papier i w ten sposób odwzorowują kształt każdego koloru. Są one przyciskane do papieru, dzięki czemu uzyskuje się tłoczony kształt, który bardzo elegancko się prezentuje. Dzięki temu, że siła nacisku maszyny jest regulowana, można stworzyć zarówno mniej, jak i bardziej wklęsłe napisy.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że powstające w ten sposób realizacje są bardzo eleganckie i robią wrażenie, dlatego doskonale sprawdzają się podczas tworzenia dyplomów lub produkcji innych dokumentów okolicznościowych i ozdobnych oraz zaproszeń. Druk typograficzny najczęściej stosuje się dla średnich i małych nakładów.

W naszej drukarni nadal pracuje maszyna typograficzna Heidelberg z 1950r.

druk typograficzny drukarnia warszawa

SPRAWDŹ
RÓWNIEŻ